Problemy z Mozilla Firefox


"Firefox jest już uruchomiony"

Objawami tego problemu jest brak okna przeglądarki oraz komunikat “Firefox jest już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno należy najpierw zakończyć bieżący proces albo uruchomić ponownie komputer.”.

Jeśli folder jest pusty, a Firefox wyświetla błąd przy uruchamianiu - wystarczy jednorazowo usunąć plik.

Uruchomienie jednocześnie dwóch procesów Mozilla Firefox na dwóch różnych komputerach przy pomocy tego samego konta jest niemożliwe.

Sprawdź czy proces firefox.exe nie jest uruchomiony i w razie koniecznosci zakończ go. Upewnij się, że nie jesteś w tym samym czasie zalogowany na innym komputerze. Sprawdź również, czy na dysku J: jest wolne miejsce - w przypadku przekroczenia quoty Firefox również się nie uruchomi.

Jeżeli nadal nie możesz uruchomić przeglądarki, rozwiązaniem jest usunięcie pliku parent.lock z bieżącego profilu przeglądarki znajdującego się w ścieżce J:\.AppData\Mozilla\Firefox\Profiles\[nazwa Twojego profilu przeglądarki Mozilla Firefox]\. Jeżeli nie masz pojęcia jaki jest Twój profil przeglądarki i wcale Cię to nie interesuje możesz usunąć cały katalog J:\.AppData\Mozilla\Firefox\, ale stracisz wtedy również ustawienia personalne dla tego programu oraz pluginy które zostały przez Ciebie zainstalowane.

"Zmiany w profilu programu Firefox"

Objawami tego problemu jest uruchomienie przeglądarki z czystym profilem (bez dodatków, zakładek) i komunikat o zmianach w profilu programu Firefox. To zachowanie jest skutkiem oficjalnej zmiany mechanizmu zarządzania profilami przez Mozillę od Firefoksa 67.

Najszybszą procedurą przywrócenia starego profilu jest:

  • zamknięcie wszystkich okien Firefoksa
  • kliknięcie prawym przyciskiem na Menu Start i wybranie pozycji Run (Uruchom)
  • wpisanie firefox -p
  • wybranie starego profilu default jako domyślnego