Problemy z programami


"Nie działa mi program XYZ"

Zanim zgłosisz nie działanie/zawieszanie się programu XYZ sprawdź, czy masz wolne miejsce na dysku J: - wiele programów zapisuje tam niezbędne do działania dane tymczasowe.

Brak programów

Jeśli potrzebujesz do swojego projektu lub zajęć jakiegoś programu lub biblioteki, powinieneś zgłosić to przed rozpoczęciem się danego semestru. Mamy wtedy możliwość zainstalowania i przetestowania oprogramowania zanim jeszcze nowe instalacje zostaną rozegrane do sal.

Nie możemy zainstalować programów, na które Uczelnia lub Wydział nie posiada licencji. Oczywiście nie ma najczęściej problemów z programami darmowymi - pod warunkiem, że nie robią one wyjątków dla dużych instytucji lub wieloużytkownikowych środowisk. Oprogramowanie shareware darmowe nie jest.

Nie instalujemy także programów, które mogą być zastąpione oprogramowaniem już zainstalowanym, a także takich, które powodują problem z bezpieczeństwem lub stabilnością systemu.

Istnieje możliwość skorzystania z serwera usług terminalowych, na którym możemy w razie potrzeby zainstalować niestandardowe oprogramowanie.