Microsoft Azure Dev Tools for Teaching


Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (dawniej Microsoft Imagine) to system umożliwiający studentom i pracownikom Wydziału korzystanie z legalnych wersji Windows oraz innego oprogramowania firmy Microsoft, na prywatnych komputerach.

Do korzystania z usługi wymagane jest posiadanie aktywnego konta Office 365.

Procedura uzyskiwania legalnego oprogramowania jest bardzo prosta. Należy zalogować się kontem Office 365 na stronie aka.ms/devtoolsforteaching. Następnie należy wybrać zakładkę Software z sekcji Education i wybrać interesujące nas oprogramowanie.

Jeśli zakładka Software nie jest widoczna, należy wybrać pozycję See all software na dole ekranu.

Jeżeli sekcja Education nie jest widoczna należy wybrać zakładkę All Services z bocznego menu, a następnie rozpocząć wyszukiwanie po słowie "education".

Wszelkie uwagi dotyczące działania systemu Azure Dev Tools for Teaching należy zgłaszać bezpośrednio do Microsoftu pod adresem https://aka.ms/studentsupport.

Pełne prawo do korzystania z programu Microsoft Azure Dev Tools for Teaching posiada każdy kto studiuje lub jest zatrudniony na Wydziale. Po skończeniu studiów, nie ma konieczności usuwania oprogramowania od razu, ale traci się prawo do jego dalszych aktualizacji.